KTO ZA TYM WSZYSTKIM STOI?

Kilka słów o mnie

IMG_6310.JPG

Karolina Góralska

Właścicielka hodowli

Członkini Związku Kynologicznego w Polsce, oddziału zielonogórskiego. 

Już od dziecka największym moim marzeniem  było posiadanie psa rasowego. W szkole podczas każdej przerwy przesiadywałam w bibliotece studiując przeróżne rasy, czytałam ich wzorce nie bardzo jeszcze wtedy rozumiejąc to wszystko, czytałam o ich charakterach oraz pielęgnacji. W końcu po długich latach, odnaleźliśmy rodziną samoyedy - lub jak lubię to mówić -  to samoyedy znalazły nas i rozpoczęliśmy wspólne wędrowanie przez życie i codzienne zagłębianie się w kynologię. W ZKwP udzielam się od 15 roku życia, a od 16 jestem jego członkiem. 

Założenie hodowli nie byłoby jednak możliwe bez mojej mamy, Ireny, która potrafi wdrożyć każdy plan w życie i poświęcić się całkowicie tej idei. To właśnie dzięki niej nasze wspólne marzenia stały się faktem w 2017 roku. 

Za każde krycie odpowiedzialna jestem ja. W hodowli staram się dokładnie dobierać reproduktorów do naszych suczek. Podstawowym elementem, który decyduje o wyborze jest zawsze przede wszystkim zdrowie oraz dopasowanie rodowodu, następnie eksterier i wyniki wystawowe. 

Na wystawach to zawsze ja jestem handlerką naszych psów, również ja odpowiadam za ich grooming. Dodatkowo trenuję z psami różne aktywności, takie jak frisbee. Razem z rodziną wgłębiamy się w temat psich zaprzęgów. 

Oprócz niezłomnej fascynacji psami, bardzo prosto jest zauważyć chociażby z samej nazwy hodowli lub imion poszczególnych szczeniąt, że moje serce należy także do jednej z najpiękniejszych dziedzin - muzyki. Już od dziesięciu lat uczę się śpiewać, a od 2015 roku uczę się emisji głosu pod kątem śpiewu solowego, czyli operowego.  Corocznie mam przyjemność pokazać się na kilku koncertach, a w repertuarze mam zarówno pieśni sakralne, jak i świeckie.

MOJA DRUGA PASJA

Sen Pasterza;  Feliks Nowowiejski

akomp. dr. Michał Kocot

Quia Respexit (Magnificat - BWV 243) 

Jan Sebastian Bach

akomp. mgr. Leszek Knopp

skrzypce Natalia Najdek