top of page
Wszysyyc.JPG

O NASZEJ HODOWLI SŁÓW KILKA..

HISTORIA HODOWLI

W 2017 roku w naszym domu pojawiła się pierwsza suczka rasy samoyed. Była nią Ginger z hodowli Powiew Północy, po którą przemierzyliśmy całą Polskę aż do Nowego Sącza. 

Od Ginger rozpoczęła się cała miłość do samoyedów i kynologii. Zaczęliśmy poznawać głębiej rasę oraz strukturę Związku Kynologicznego w Polsce. 

Wkrótce przywitaliśmy kolejno Lunę z hodowli Siberian Love spod Warszawy oraz naszą sylwestrową gwiazdę Wendy z Art Of Joy z Wrocławia. Wraz z Luną rozpoczęliśmy wyjazdy na wystawy, a wkrótce dołączyła do nich malutka Wendy. To właśnie one zostały w późniejszym czasie fundamentami naszej hodowli.

 

W lutym 2018 roku nasza hodowla została zarejestrowana pod przydomkiem Snow-White Melody w ZKwP (FCI) w oddziale zielonogórskim. 

W międzyczasie dołączył do nas jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny Fryderyk, nasz pierwszy pudel królewski, z którym jeszcze efektywniej wgłębiliśmy się w sporty kynologiczne, grooming i świat wystaw. Dzięki niemu zagłębiając się w rasę, 3 lata później, byliśmy zdecydowani na kupno kolejnego pudla, tym razem pięknej Dombry z niemieckiej hodowli of New Time Dogs, która jednocześnie została pierwszym sprowadzonym przez nas psem zza granicy. Przełomowym momentem było również pojawienie się w naszym domu białego pudla królewskiego - Apolla. 

.

W 2019 roku doczekaliśmy się pierwszego miotu rasy samoyed w naszej hodowli. Miot A był naszym pierwszym i długo wyczekiwanym miotem -  dopiero wtedy zrozumieliśmy trudy hodowli i doznaliśmy naszego własnego ''cudu narodzin''. 

 

ZDROWIE, RODOWÓD, EKSTERIER.

Zawsze dobierając reproduktorów dla swoich suk, patrzę przede wszystkim na te trzy rzeczy. Ojcami naszych szczeniąt zostają psy zdrowe, z ważnymi wynikami badań. Szczególną uwagę zwracamy na choroby, na które predysponowane są rasy, które hoduję. Również dokładnie przeglądamy rodowód i sprawdzamy współczynnik inbreedu, a także czy żaden przodek nie niesie ze sobą wyższego ryzyka choroby genetycznej. Dbamy też o to, by w linii znajdowały się jak najbardziej wartościowe psy w rasie. 

Staramy się aby psy, które są dobierane do kryć były o odpowiednim dla rasy eksterierze, ale również, żeby dopełniały się z suką.

 

 

PASJA

W hodowli mamy psy zarówno wystawowe, hodowlane, jak i psy, które nigdy nie będą rozmnażane. Każdy pies jest dla nas nieodłącznym członkiem rodziny. 

Każde szczenię narodzone w hodowli jest dla nas absolutnie wyjątkowe. Każde niesie swoją własną historię. Niesamowicie i pięknie jest obserwować, jak od dnia narodzin maleństwo przeradza się w pięknego przedstawiciela swojej rasy. Rozpiera nas duma i radość, że nasze plany hodowlane, włożona praca i marzenia się spełniają. 

Każdy miot ma swoją bezcenną wartość. 

Z każdym z nowych właścicieli utrzymujemy kontakt telefoniczny, mailowy, co jakiś czas organizujemy spotkania ''rodzinne''. Staramy się aby wszyscy czuli się jak w małej samoyedowej rodzinie.

Z roku na rok, nasze grono się powiększa, nadchodzą nowe plany, kształcimy się dalej i zdobywamy kolejne doświadczenia. 

obraz_2022-02-04_131416.png
bottom of page