top of page
Wszysyyc.JPG

O NASZEJ HODOWLI SŁÓW KILKA..

W 2017 roku w naszym domu pojawiła się pierwsza suczka rasy samoyed. Była nią Ginger z hodowli Powiew Północy, po którą przemierzyliśmy całą Polskę aż do Nowego Sącza. 

Od Ginger rozpoczęła się cała miłość do samoyedów i kynologii. Zaczęliśmy poznawać głębiej rasę oraz strukturę Związku Kynologicznego w Polsce. 

Wkrótce przywitaliśmy kolejno Lunę z hodowli Siberian Love spod Warszawy oraz naszą sylwestrową gwiazdę Wendy z Art Of Joy z Wrocławia. Wraz z Luną rozpoczęliśmy wyjazdy na wystawy, a wkrótce dołączyła do nich malutka w ten czas Wendy. To właśnie one zostały w późniejszym czasie fundamentami naszej hodowli.

 

W lutym 2018 roku nasza hodowla została zarejestrowana pod przydomkiem Snow-White Melody w ZKwP (FCI) w oddziale zielonogórskim. 

W międzyczasie pojawił się Fryderyk, nasz pierwszy pudel królewski, który rozpoczął miłość do kolejnej rasy, a także zainspirował do rozwoju w kierunku groomingu - czyli psiego fryzjerstwa. 

fci zkwp_edited.png
fci zkwp_edited.png

ZDROWIE, RODOWÓD, EKSTERIER.​

Zawsze dobierając reproduktorów dla swoich suk, patrzymy przede wszystkim na te trzy rzeczy. Ojcami naszych szczeniąt zostają psy zdrowe, z ważnymi wynikami badań. Szczególną uwagę zwracamy na choroby, na które predysponowane są rasy, które hodujemy. Również dokładnie przeglądamy rodowód i sprawdzamy współczynnik inbreedu, a także czy żaden przodek nie niesie ze sobą podwyższonego ryzyka choroby genetycznej. Dbamy też o to, by w linii znajdowały się jak najbardziej wartościowe psy w rasie. 

Staramy się aby psy, które są dobierane do kryć były o odpowiednim dla rasy eksterierze, jak najbardziej zgodne ze wzorcem, ale również, żeby dopełniały się z suką. 

I PRZEDE WSZYSTKIM - PASJA!

W domu mamy psy zarówno wystawowe, hodowlane, jak i psy, które nigdy nie będą rozmnażane. Każdy pies jest dla nas nieodłącznym członkiem rodziny. ​

Każde szczenię narodzone w hodowli jest dla nas absolutnie wyjątkowe. Każde niesie swoją własną historię. Niesamowicie  jest obserwować, jak od dnia narodzin maleństwo przeradza się w pięknego przedstawiciela swojej rasy. Rozpiera nas duma i radość, że nasze plany hodowlane, włożona praca i marzenia się spełniają. 

Każdy miot ma swoją bezcenną wartość. ​

Ze wszystkimi właścicielami utrzymujemy kontakt telefoniczny, mailowy, co roku organizujemy zloty samoyedów. Staramy się aby wszyscy czuli się jak w małej rodzinie.

Z roku na rok, nasze grono się powiększa, nadchodzą nowe plany, kształcimy się dalej i zdobywamy kolejne doświadczenia. 

I zjazd samoyedów
II zjazd samoyedów
III zjazd samoyedów
III zjazd samoyedów
III zjazd samoyedów
bottom of page